AAU:n ratapäivä ja uusi hallitus

AAU:n maailmanmestarit yhteiskuvassa, Minna Sillankorva ja Lauri Riekkola.

Ratapäivän pörinöitä

AAU:n ratapäivä vietettiin hieman kosteissa merkeissä sunnuntaina 8.10., mutta kelistä huolimatta paikalle saapui mukavasti seuran väkeä kalustoineen. Jopa kartingautot pörräsivät varikolla sateesta huolimatta. Kilpa-autojen lisäksi rataan tutustuttiin myös siviiliautoilla, Ahveniston upea rata tarjoaa kyllä mahtavia ajoelämyksiä hieman rauhallisemmalla vauhdillakin nautittuna!

 

Syyskokous, kahvia ja pullaa

Rata-ajon lisäksi pidimme päivän päätteeksi yhdistyksen syyskokouksen, johon osallistui 14 yhdistyksen jäsentä. Puheenjohtajaksi valittiin Jouni Heikkilä, hallitukseen erovuorossa olevien paikoille tulevalle kaksivuotiskaudelle valittiin Ilkka Elomaa, Ville Kankaanpää sekä Kari Lammia. Varajäseniksi yksivuotiskaudelle valittiin Tommi Muilu, Risto Pekonen sekä Marko Tuominen. Uusi hallitus tarttuu yhdistyksen rattiin vuodenvaihteessa, ja toivookin yhdistyksen jäseniltä yhteydenottoja seuran toiminnan kehittämistä varten!

Ahkerimmin rataa kiersi V1600-luokan Mazdallaan lahjakas Suvi Jyrkiäinen, joka kyyditsi sidosryhmiä ja sponsoreita.